Category Archives: Lajmi fundit

425A1134
27 Shku
0

Edmond Tupe: Protesta e qytetarëve, madhështore, ajo që nisi me 18 shkurt do të sjellë pranverën

hkrimtari dhe intelektuali i njohur, Edmon Tupja ishte sot në Sheshin e Lirisë, në një bashkëbisedim me qytetarët për protestën dhe kërkesat që kanë sot shqiptarët.  “Unë e di që që nga data 18 shkurt, në atë protestë të madhërishme, ...

425A0780
27 Shku
0

Të përndjekurit politik në Sheshin e Lirisë, dëshmia e gjallë e sakrificës për lirinë e zgjedhjes, lirinë e votës

Lulzim Basha bashkëbisedon me familjarë, përfaqësues dhe të përndjekur politik në ditën e 10 të rezistencës popullore Mëngjesin e dhjetë të protestës kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me familjarë dhe pjestarë të shtresës së të përndjekurve politikë. Pjesmarrës të këtij grupimi ...

425A0811
26 Shku
0

Të rinjtë e Merkel dhe të Europës: Duam zgjedhje të lira në Shqipëri, jo krim dhe drogë, Rama të largohet

Kryetari i të Rinjve Kristiandemokratë gjermanë, Paul Zimiak, dhe kryetari i Unionit të të Rinjve të djahtë në Europë, Javier Hurtado Mira ishit sot në Sheshin e Lirisë për të mbështetur protestën popullore për zgjedhje të lira e të ndershme. ...

425A0311
26 Shku
0

Pakica e krimit dhe e korrupsionit kërkon të mbajë republikën e vjetër, por ajo ka rënë, ka lindur Republika e Re e vlerave

Të dashur miq Ju përshëndes ju dhe ata dhjetra mijëra qytetarë që vazhdojnë të jenë ditë për ditë, e natë për natë pjesë e kësaj proteste të jashtëzakonshme të pashoqe në historinë e Shqipërisë, të pashoqe në historinë e Ballkanit. ...

425A0311
26 Shku
0

Artistët në Sheshin e Lirisë: Protesta, leksion demokracie

Në Sheshin e Lirisë sot ishin të pranishëm artistë dhe student të artit, mes të cilëvë Suela Konjari, aktore, Artan Peqini, pedagog në Universitetin e Arteve, Solen Alla, tenor, Julian Deda, aktor dhe Rudin Sata, tenor në TOB. Ata ndanë ...

425A9635
25 Shku
0

Pushteti fasadë mbahet në këmbë me ndihmën e medias fasadë

Pasditen e ditës së tetë të qëndresës së qytetarëve në sheshin e protestës të thirrur nga opozita shqiptare, kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me gazetarë për lirinë e fjalës në media. Frrok Çupi, kryeredaktori i parë i gazetës së parë opozitare, ...

425A9675
25 Shku
0

Mesazhi i Lulzim Bashës në Sheshin e Lirisë sot pasdite

Mirëmbrëma qytetare dhe qytetarë të lirë, Shqiptarë të ndershëm që ndodheni në këtë shesh të lirisë, në këtë mbrëmje të tetë, të betejës tonë pa kthim deri në fitore, deri në largimin e qeverisë së krimit, deri në arritjen e ...

25 Shku
0

Papunësia, monopolet, rritja e çmimeve, e tarifave, padrejtësitë e përditshme po detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin

Lulzim Basha bashkëbisedim me pedagogë, analistë dhe qytetarë mbi zbrazjen e Shqipërisë nga emigracioni, dhe rrugën e zgjidhjes. Si do kthehet shpresa dhe besimi   Në ditën e tetë të protestës Lulzim Basha pati një bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë ...

425A8213
24 Shku
0

Sheshi i Lirisë bashkon artistët dhe vlerat, Edi Rama vazhdon me Armando Prengën

Pasditen e ditës së shtatë të protestës në sheshin e lirisë, Lulzim Basha bashkëbisedoi me artistët Agim Hushi, Raina Kovaçi, Edmond Zhulali dhe Agim Doci lidhur me presionin dhe padrejtësitë në vendin e punës. Artistët me radhë treguan përjetimet e ...

425A7904
24 Shku
0

Biznesi nën dhunën e taksave e rryshfetit për qeveritarët. Në protestë për zgjedhje, për zgjidhje

Paraditen e sotme në Sheshin e Lirisë u diskutua për biznesin dhe sipërmarrjen, për mungesën e lirisë ekonomike, taksat e larta, rryshfetet e taksidareve, dhunën e qeverisë, mbylljen e bizneseve që sjellin mbylljen e vendeve të punës. Nikollaq Neranxi u ...

12369121518212427303336394245485154576063666972757881848790939699102105108111114117120123126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252